Systemy pracy grupowej to z reguły zbiór narzędzi informatycznych, których głównym celem jest usprawnienie współpracy tak pomiędzy pracownikami jak i z klientami. Ich ideą jest wsparcie dla wszelkich form kanałów komunikacji wliczając pocztę elektroniczną, współdzielenie plików, wiadomości błyskawiczne czy też komunikację głosową obejmującą nie tylko elektroniczne komunikatory, VoIP ale i zwykłe telefony. Cechą charakterystyczną tych systemów jest często możliwość prowadzenia projektów wymagających ścisłej współpracy i wymiany wszelkiej formy informacji.

Obecne systemy pracy grupowej mogą się składać z wielu podsystemów, wśród których można wyróżnić:

 • systemy pocztowe,
 • rozwiązania komunikacyjnego (komunikatory, VoIP itp.)
 • systemy sprzedażowe,
 • systemy ERP,
 • rozwiązania chmurowe (współdzielone przestrzenie dyskowe),
 • systemy CRM.

Zalety wdrożenia systemów pracy grupowej:

 • podniesienie wydajności pracy,
 • zmniejszenie ryzyka powstawania błędów operacyjnych,
 • uporządkowanie i uproszczenie procesów biznesowych,
 • grodzenie i rejestrowanie zdarzeń, aktywności pracowników, działań związanych z klientem, postępem projektów,
 • ułatwienie kontroli przepływu informacji,
 • łatwiejszy monitoring aktualnych procesów biznesowych,
  także podniesienie jakości relacji z klientem ,
 • oszczędność czasu,
 • zwiększenie sprzedaży
  Kerio Connect serwer pracy grupowej rozpoznawany głównie jako serwer pocztowy. Jest doskonałą, tańszą, polską alternatywą dla MS Exchange, która perfekcyjnie zaspokaja potrzeby małych i średnich firm. Wyróżnikiem tego rozwiązania jest prostota wdrożenia, wieloplatformowość oraz obsługa urządzeń mobilnych. Użytkownicy mają do dyspozycji estetycznego i zarazem praktycznego webmaila jak i możliwość korzystania z MS Outlook i innych ulubionych programów pocztowych. Niezawodność produktu pozwala skoncentrować się na pracy bez awaryjnych przestojów czy konieczności odzyskiwania danych. Intuicyjny interfejs administracyjny pozwala zmniejszyć TCO jak i wysiłek potrzebny do zarządzania systemem. Obniżenie kosztów uzyskujemy także na samych licencjach i serwerze, który ma mniejsze wymagania niż przy instalacjach MS Exchange.
ProfitCRM to innowacyjne rozwiązanie służące do wspomagania procesów organizacyjnych zachodzących w strukturach każdego przedsiębiorstwa, jak i do wspomagania zarządzania relacjami z klientami. Oprogramowanie to zostało wyposażone w szereg unikalnych rozwiązań, które pozwalają sprawnie gromadzić oraz zarządzać krążącą informacją. ProfitCRM to nie tylko narzędzie, które powstało na podstawie wiedzy analityków i programistów. Profit CRM to aplikacja, która powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie nasze oraz naszych klientów w zakresie organizacji pracy i zarządzania relacjami z klientami.
BS4 Smart to platforma stworzona do zarządzania firmą (do 10 użytkowników). Poza podstawową funkcją, jaką jest zarządzanie relacjami z Klientem (CRM), umożliwia prowadzenie projektów oraz wspiera obsługę zadań i procesów biznesowych (workflow). Bs4 smart został przygotowany z myślą o całościowym wsparciu procesu sprzedaży: od poszukiwania po zaangażowanie, nawiązanie współpracy jak i obsługę posprzedażową
Bitrix24 to kompletne i skalowalne narzędzie biznesowe i społecznościowe w nowoczesnym intranecie dla firm. Modułowe rozwiązanie służące do pracy grupowej, komunikacji, zarządzania relacjami z klientami a nawet telefonią VoIP. Wśród modułów znajdziemy CRM, zarządzanie sprzedażą, obsługę HR, obsługę VoIP, integrację z pocztą email, zarządzanie czasem indywidualnym i zespołu, obsługę dysku firmowego w chmurze, grupowe systemu komunikacji tekstowej, głosowej i wideo, zarządzanie zadaniami, projektami, dostęp do intranetu firmowego i wiele więcej innych.