Wiadomości email to często niedoceniana wartość. Odpowiednio zarządzane, układane dają dostęp do cennych i wartościowych informacji. A ponieważ z roku na rok wiadomości przybywa wykładniczo, to zarządzanie emailami staje się kluczowym zadaniem działów IT. MailStore to niezawodny i wydajny system pozwalający korzystać z prawnych, technicznych i finansowych korzyści płynących z nowoczesnej i bezpiecznej archiwizacji poczty. System MailStore wspiera zdecydowaną większość systemów poczty elektronicznej, pojedynczych skrzynek pocztowych, klientów poczty elektronicznej jak i szerokiej gamy formatów plików pocztowych. Dogodna i łatwo dostosowywalna strategia archiwizacji może być stosowana do szczegółowo wyznaczonych potrzeb danej firmy.

Elastyczna Archiwizacja

 • archiwizacja poszczególnych folderów lub całych skrzynek pocztowych,
 • archiwizacja skrzynek pocztowych, folderów publicznych lub innych plików poczty (np. PST, MSG), – elastyczne polityki usuwania zarchiwizowanych wiadomości ze skrzynek pocztowych.

 

Skalowalność

MailStore charakteryzuje się wysoce zaawansowaną technologią przechowywania, która nie wymaga zewnętrznego serwera bazy danych. Archiwum może być dzielone na dowolną ilość magazynów, dzięki czemu możemy cała bazę dzielić według zadanego wzoru (np. z podziałem na lata). Dla użytkownika struktura jest zupełnie przeźroczysta więc pracuje on jakby na jednym wspólnym magazynie. W praktyce oznacza to, że MailStore doskonale radzi sobie w instalacjach liczących sobie nawet tysiące archiwizowanych skrzynek pocztowych. Dla bardzo wymagających użytkowników system daje możliwość integracji z zewnętrznym systemem bazodanowym (np. MS SQL lub PostgreSQL).

 

Zgodność

Komplementarność technologii archiwizacji zapewnia firmom korzystającym z serwera MailStore spełniać wymogi prawne dotyczące polityki przechowywania danych elektronicznych przedsiębiorstwa. – Pewna i kompletna archiwizacja wszystkich wiadomości – Pełne bezpieczeństwo przed fałszowaniem wiadomości zarchiwizowanych dzięki szyfrowaniu AES256, kodowaniu SHA 1 oraz innym środkom – Elastycznie konfigurowalne okresy przechowywania – Zintegrowany system monitorowania zapewnia ciągłość logów i przejrzystość działań

 

Szybki dostęp do wiadomości

Dostęp do archiwum realizowany jest na wiele sposobów. Niezależnie jednak od sposobu dostępu do archiwum, użytkownik może wyszukiwać pełne teksty nie tylko z treści wiadomości ale także z treści dokumentów dołączanych do nich. Użytkownik może także korzystać z oryginalnej struktury folderów archiwizowanej skrzynki pocztowej. Wiadomości odzyskane są za pomocą pojedynczego kliknięcie, bądź poprzez otworzenie wiadomości a następnie przesłanie jej danej.

 • MailStore Outlook Add-in – Niezawodna integracja z MS Outlook
 • MailStore Web Access – Dostęp za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej
 • MailStore Mobile Web Access – Dostęp z urządzeń mobilnych (iOS, Android, Windows Mobile, BlackBarry)
 • MailStore IMAP Server – do archiwum można się podłączyć jak do skrzynki pocztowej z wykorzystaniem protokołu IMAP – bardzo wygodne i działające na każdym urządzeniu stacjonarnym i mobilnym.

 

Eksport

Każda z wiadomości (lub ich grupa/folder) może zostać przywrócona z archiwum w dowolnym momencie. Form przywracania jest wiele, a wśród nich należy wymienić:

 • Export do Skrzynki Microsoft Exchange
 • Export do skrzynki pocztowe z dowolnego serwerem poczty (IMAP)
 • Wysyłanie wiadomości przez SMTP z wykorzystaniem prześlij dalej lub odpowiedz,
 • Export do katalog w systemie plików (RFC822 EML, MSG i pliki PST)
 • Export do MS Outlook, Outlook Express i Windows Mail
 • Export do Mozilla Thunderbird i SeaMonkey

 

 Dodatkowe informacje
Specyfikacja produktu MailStore
  Archiwizowanie Google Apps
   Pobierz pełną wersję 30-dniową