Przekazywanie informacji w sposób łatwy, szybki i pewny jest dziś kluczowym zasobem każdego przedsiębiorstwa i często decyduje o przewadze nad konkurencją. Obecnie nowoczesne systemy komunikacji to już nie tylko poczta internetowa – to przede wszystkim praca grupowa. Wymiana informacji, współdzielenie plików, wspólne prace nad dokumentami i projektami, możliwość pracy w terenie a także integracja z systemami handlowymi to tylko niektóre z nowych wyznaczników współczesnych narzędzi informatycznych, które mają wspierać nasz biznes. Dlatego tak bardzo ważnym jest odpowiedni dobór serwera pocztowego lub stosując współczesną nomenklaturę nazewnictwa: serwer pracy grupowej. Oto elementy, których nie powinno zabraknąć we współczesnych systemach pocztowych:

Obsługa urządzeń mobilnych – powszechność smartfonów i tabletów wymusza stosowanie rozwiązań, które pozwolą przenieść ciężar pracy na urządzenie mobilne. Serwer powinien wspierać najnowsze systemy mobilne a wśród nich przynajmniej iOS, Android i Windows.

Międzyplatformowość – wsparcie dla wielu platform jest dziś niezbędne. Popularyzacja komputerów Macintosh i systemów Linux wyznaczają nowe standardy platform, których nie sposób pominąć. System powinien jednak tym samym zadbać o stabilność, bezpieczeństwo i elastyczność korzystania. Webmail jest dziś niezaprzeczalnym standardem.

Ochrona poczty – systemy pocztowe powinny być wyposażone w systemy antywirusowe (lub mieć możliwość ich podłączenia), szyfrować komunikację pomiędzy serwerem a klientem a także dostarczać narzędzi do ochrony poczty przed przypadkową utratą lub awarią.

Pełna synchronizacja danych – mowa tu nie tylko o elementach poczty, ale także o centralnym zarządzaniu naszymi kontaktami, kalendarzem, zadaniami i notatkami. W wielu przedsiębiorstwach może być konieczna także synchronizacja folderów publicznych.

Apetyt na zasoby serwera – warto wybierać rozwiązania proste, sprawdzone, z aktywnym wsparciem technicznym oraz nie posiadające wielkiego apetytu na zasoby serwerowe. Wybór systemu pocztowego powinien więc być poprzedzony weryfikacją potrzeb i stosownym doborem odpowiedniego rozwiązania. Zabezpieczy to przed nieuzasadnionym przeinwestowaniem.

Dobór systemów pocztowych, ich wdrożenie warto powierzyć ekspertom z branży IT. Zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem w celu zdefiniowania wymagań stawianym przyszłemu systemowi pracy grupowej.

  Kerio Connect serwer pracy grupowej rozpoznawany głównie jako serwer pocztowy. Jest doskonałą, tańszą, polską alternatywą dla MS Exchange, która perfekcyjnie zaspokaja potrzeby małych i średnich firm. Wyróżnikiem tego rozwiązania jest prostota wdrożenia, wieloplatformowość oraz obsługa urządzeń mobilnych. Użytkownicy mają do dyspozycji estetycznego i zarazem praktycznego webmaila jak i możliwość korzystania z MS Outlook i innych ulubionych programów pocztowych. Niezawodność produktu pozwala skoncentrować się na pracy bez awaryjnych przestojów czy konieczności odzyskiwania danych. Intuicyjny interfejs administracyjny pozwala zmniejszyć TCO jak i wysiłek potrzebny do zarządzania systemem. Obniżenie kosztów uzyskujemy także na samych licencjach i serwerze, który ma mniejsze wymagania niż przy instalacjach MS Exchange.