Kerio Connect serwer pracy grupowej rozpoznawany głównie jako serwer pocztowy. Jest doskonałą, tańszą, polską alternatywą dla MS Exchange, która perfekcyjnie zaspokaja potrzeby małych i średnich firm. Wyróżnikiem tego rozwiązania jest prostota wdrożenia, wieloplatformowość oraz obsługa urządzeń mobilnych. Użytkownicy mają do dyspozycji estetycznego i zarazem praktycznego webmaila jak i możliwość korzystania z MS Outlook i innych ulubionych programów pocztowych. Niezawodność produktu pozwala skoncentrować się na pracy bez awaryjnych przestojów czy konieczności odzyskiwania danych. Intuicyjny interfejs administracyjny pozwala zmniejszyć TCO jak i wysiłek potrzebny do zarządzania systemem. Obniżenie kosztów uzyskujemy także na samych licencjach i serwerze, który ma mniejsze wymagania niż przy instalacjach MS Exchange.

Urządzenia mobilne 

Obecnie urządzenia mobilne są dość spersonalizowane i często jest tak, że pracownicy biznesowi używają w pracy swoich własnych urządzeń. Kerio Connect obsługuje praktycznie wszystkie smartfony i tablety dostępne na ryku (iPhone, Android, Windows Mobile itp.). Prostota obsługi systemu Kerio Connect sprawia, że nawet użytkownicy będą mogli samodzielnie skonfigurować urządzenia do obsługi systemu pocztowego.

 

Niezależność platformy i elastyczność

Użytkownik systemu pocztowego zainteresowany jest wyłącznie sprawnym działaniem poczty, przekonaniem, że jest system jest bezpieczny oraz możliwością dostępu z każdego miejsca i każdego urządzenia. Kerio Connect zapewnia elastyczność, bezpieczeństwo i wieloplatformowość, której użytkownicy potrzebują i wymagają.

 

Ochrona poczty

Kerio Connect został wyposażony w szereg efektywnych zabezpieczeń: ochrona przed włamaniami i złośliwymi atakami dzięki szyfrowaniu SSL, S/MIME, ochrona antyspamowa a także aktywna ochrona antywirusowa. Bezpieczeństwo systemu zapewnione jest także poprzez zautomatyzowane tworzenie kopii zapasowych a łatwe procedury przywracania danych gwarantują szybkie odzyskiwanie danych gdy zajdzie taka potrzeba. Kerio Connect został wyposażony także w automatyczną archiwizację ruchu całej poczty, co skutecznie zapobiega przypadkowemu lub nawet umyślnemu usunięciu ważnych wiadomości. Archiwizacja pomaga także podporządkować się określonym wymogom prawnym dotyczącym przechowywania historii korespondencji elektronicznej.

 

Intuicyjność i prostota

MS Exchange i Small Business Server (SBS) pochłaniają znaczne zasoby IT. Warto nadmienić także, że Microsoft odchodzi od rozwiązań SBS na korzyść rozwiązań chmurowych. Oznacza to konieczność rozważenia alternatywy w postaci własnego serwera poczty on-premise. Kerio Connect jest dostępne w wielu konfiguracjach, w tym jako serwer w siedzibie klienta, w modelu SaaS czy w chmurze. Rozwiązanie Kerio Connect posiada funkcje i sprawność systemu MS Exchange, choć bez jego zawiłości i kosztów. Proste zarządzanie, łatwe wdrożenie. System posiada intuicyjny administracyjny panel webowy, dzięki czemu zarządzać można tak z komputera jak i telefonu lub tabletu. Kerio Connect to rozwiązanie najlepiej dostosowane do Państwa potrzeb związanych z komunikacją i współpracą.

 

Prostota wdrażania

Kerio Connect może być wdrożony na trzy różne sposoby. W każdym z przypadków otrzymujemy pełnię funkcjonalności, bezpieczeństwa, prostoty zarządzania jak i satysfakcji użytkownika. To, która ścieżka wdrożenia zostanie wybrana, zależy od aktualnych potrzeb Klienta jak i jego infrastruktury. Kerio Connect Software – system instalowany jest na posiadanym sprzęcie (serwerze). Wspierane sa różne systemy operacyjne: Windows Server, Linux, Mac OS X Kerio Connect Virtual Appliance – dzięki wirtualizacji uzyskujemy bardzo szybkie wdrożenie systemu Kerio Connect. Instalacji dokonać można na najpopularniejszych platformach, w tym VMware i Hyper-V. Uniezależniamy się w ten sposób od jakichkolwiek problemów z kompatybilnością systemu Kerio z innymi aplikacjami biznesowymi a tym samym efektywniej wykorzystując sprzęt, jakie posiadamy.. Kerio Connect Cloud – współdzielone lub prywatne „chmury”, dostępne za pomocą Kerio Connect Hosting Provider. Dostawca zadba o konfigurację, instalację oraz bieżące zarządzanie. Klient skupia się już tylko na użytkowaniu systemu, korzystać z pełnej funkcjonalności e-mail oraz funkcji współpracy z kontrahentami.

 

 

Dalsze informacje
Specyfikacja techniczna Kerio Connect
Jak zmigrować z MS SBS (wymagana rejestracja)
Testuj pełną wersję przez 30 dni