Kerio Control to UTM pozbawiony zbędnej złożoności. To skuteczna ochrona sieci przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem i niepożądaną aktywnością. Polskojęzyczny system jest łatwy w administracji, niezwykle wydajny i wielofunkcyjny w zakresie bezpieczeństwa. Kerio Control to firewall i router, to skuteczne zapobieganie i wykrywanie włamań (IPS), to aktywny skaner antywirusowy, to VPN a także filtrowanie treści. Szeroki zakres możliwości oraz prostota wdrożenia to główne atuty Kerio Control. To idealny produkt dla małych i średnich firm.

Firewall z IPS

Kerio Control posiadając możliwość dokładnej inspekcji pakietów pozwala zachować integralność serwerów, stacji roboczych i innych urządzeń aktywnych pracujących w sieciach LAN. Zaawansowane możliwości routingu z jednoczesnym wsparciem dla protokołów IP w wersji 4 oraz 6 pozwalają tworzyć złożone sieci korporacyjne. Intuicyjne tworzenie reguł przychodzących i wychodzących gwarantuje natomiast skuteczne ograniczanie niepożądanego lub nielegalnego ruchu, który możemy uzależnić od kategorii treści lub pory dnia. Kerio Control posiada także transparentną warstwę ochrony sieci, z której korzysta zautomatyzowany system IPS. On to odpowiada za analizę zachowań opartych na Snort’cie, którego reguły podlegają regularnym aktualizacjom.

 

Filtrowanie AV

Ochrona sieci przed wirusami, trojanami, malware i innymi programami szpiegującymi to obecnie podstawowy składnik bezpiecznej sieci. System AV zaimplementowany w Kerio Control to produkt znanej firmy Sophos. Najpopularniejsze protokoły podlegające filtrowaniu AV to m.in. http, ftp, poczta. Automatyczne aktualizacje, reguły i zachowania to wielka pomoc dla administratora systemu.

 

Filtrowanie zawartości WWW

Kerio Control został wyposażony w 141 kategorii treści internetowych, według których można selektywnie blokować, dopuszczać lub rejestrować dostęp użytkowników do serwisów internetowych. Wprowadzenie stosownej polityki filtrowania pozwala przełożyć to na ograniczenie zużycia pasma współdzielonego łącza jak i ograniczenie źródeł zagrożeń, jakimi są witryny rozsyłające malware, wirusy lub inne programy szpiegujące a także zawierające programy wykradające tożsamość. Stosowanie Web Filtering to ograniczenie odpowiedzialności cywilnej, ochrona sieci, większa produktywność użytkowników a także dodatkowy poziom ochrony danych osobowych.

 

QoS

Kerio Control pozwala nie tylko na zarządzanie pasmem łącz internetowych ale i jakością usług wewnątrz przedsiębiorstwa. Pozwala na priorytetyzowanie i monitorowanie ruchu sieciowego w taki sposób aby najważniejsze usługi zawsze miały dostępne zasoby sieciowe. Do tego możliwość równoważenia obciążenia pozwala na optymalizację wykorzystywanych wielu łącz internetowych. QoS w Kerio Control umożliwia precyzyjną kontrolę przepustowości dla każdego typu ruchu sieciowego. Regułami można ograniczać ruch o niższym priorytecie poprzez ustawienie maksymalnej możliwej przepustowości lub zagwarantować odpowiednią szybkość działania dla usług o wysokim priorytecie poprzez przypisanie wartości minimalnej.

 

Raportowanie

Kerio Control Statistics to system udostępniający szczegółowe raporty dotyczące wykorzystywania zasobów łącza internetowego oraz treści odwiedzanych serwisów. Moduł ten adresowany jest do menadżerów i administratorów, przygotowany w formie wyjątkowo czytelnej, graficznej i intuicyjnej. Pozwala na przeglądanie aktywności poszczególnych użytkowników: odwiedzane strony, czas wizyty, ilość czasu poświęconego, hasła wyszukiwane w przeglądarkach i inne. System udostępnia także wyszukiwarkę, która pozwala dokładnie wskazać poszukiwane aktywności, określając je w czasie i osobie. Kerio Control Statistic to doskonałe narzędzie wspomagające „pomiar” wydajności pracowników oraz zasadności ruchu internetowego. Raporty mogą być przeglądane w każdej chwili lub jako zautomatyzowane mogą być wysyłane na skrzynkę pocztową.

 

VPN

Możliwość bezpiecznej pracy zdalnej, bezpiecznego podłączania się do zasobów firmowych lub łączenia filii to jeden z ważniejszych aspektów bezpieczeństwa sieci informatycznej. Najlepiej gdyby te połączenia były jeszcze łatwo konfigurowalne i łatwe w obsłudze. Tunelowanie VPN Kerio spełnia właśnie te warunki. Bardzo łatwa instalacja wymaga minimalnej konfiguracji. Klient VPN natomiast zapewnia wysoką wydajność połączeń sieciowych. Obecnie Kerio Control pozwala na połączenia VPN nie tylko z komputerów ale także ze smartfonów i tabletów (IPsec/L2TP).

 

Intuicyjna administracja

Wszelkie działania administracyjne i konfiguracyjne wykonywane są z jednej, spersonalizowanej konsoli webowej, co uniezależnia od wybranej ścieżki wdrożenia. Rozwiązanie takie to także możliwość administrowania z dowolnego miejsca i dowolnego urządzenia, w tym także ze smartfonów i tabletów. Konsola została zaprojektowana tak, aby mieć błyskawiczny dostęp do wszelkich ustawień systemu. W Kerio Control została także zaimplementowana automatyczna kopia ustawień, którą można przechowywać w chmurze Samgepage.

 

Wdrażanie

Kerio Control można zaimplementować na trzy sposoby: software applience, maszyna wirtualna lub hardware applience. W każdym z przypadków otrzymujemy do dyspozycji pełny zakres funkcjonalny z obsługa protokół IP w wersji 4 i 6 oraz z protokołem zarządzania SNMP.

 

Dalsze informacje
Specyfikacja techniczna Kerio Control
Specyfikacja techniczna Kerio Control Box
Testuj pełną wersję przez 30 dni