Intranet społecznościowy

Niekwestionowana popularność portali społecznościowych, takich jak Facebook, wynika w dużej mierze z oferowanej przez nie łatwości komunikacji. Wyobraź sobie, że siła stojąca za siecią społecznych powiązań może działać na rzecz Twojej organizacji podczas codziennie wykonywanych operacji. Bitrix24 dostarcza narzędzia do zarządzania zadaniami, udostępniania dokumentów i zarządzania czasem pracy w powiązaniu z funkcjonalnościami portalu społecznościowego. Takie podejście wpływa na zwiększenie efektywności dzięki poprawie komunikacji i większemu zaangażowaniu pracowników w zadania i projekty. Do Bitrix24 masz dostęp w swoim biurze oraz wszędzie tam, dokąd możesz zabrać swoje mobilne urządzenie z zainstalowaną darmową aplikacją.

 

Tablica aktywności

Tablica stanowi interaktywny obszar informowania użytkowników na temat wszelkich zmian oraz nowych zdarzeń w intranecie. Informacje te pochodzą z sekcji produkcyjnych, socjalnych i społecznościowych. Każdy pracownik i użytkownik intranetu jest na bieżąco informowany, uczestniczy w dyskusjach oraz, co istotne, może sam wybierać jakiego typu wiadomości będą dostarczane na jego tablicę. Tablica w Bitrix24 udostępnia użytkownikom w czasie rzeczywistym informacje na temat zmian w organizacji, ale również umożliwia podążanie za poszczególnymi wątkami i dokonanie ustawień dla różnych rodzajów powiadomień. W tym miejscu możesz również wyznaczać nowe terminy wydarzeń, dołączać pliki i otrzymywać natychmiastową informację zwrotną od swoich kolegów.

 

 

Przycisk „Lubię!”

Tablica daje duże możliwości personalizacji ustawień, a do tego jest również interaktywna. Komentarze mogą być dodawane bezpośrednio z głównego ekranu, a przeglądanie zadań lub fotografii może odbywać się bez używania dodatkowych okien nawigacji. Do tego wszystkiego każdy dodany element na tablicy może zostać „polubiony” poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk. „Polubienia” wyrażają opinię współpracowników, ale także wpływają na wyniki wyszukiwania, jako że informacje z większą ilością „polubień” będą wyświetlane wyżej na liście. Tym sposobem bardziej popularna i użyteczna zawartość intranetu staje się łatwiejsza do odnalezienia.

 

Konwersacje

Nawiązanie rozmowy to jeden z najprostszych sposobów na rozpoczęcie współpracy przy zadaniu lub nad dokumentem. Rozpoczynając rozmowę na tablicy możesz dołączyć dokument lub plik obrazu. Możesz rozpocząć konwersację z jednym lub wieloma użytkownikami, dodając ich w trakcie jej trwania. Wysyłać wiadomości możesz również poprzez szybki komunikator.

 

 

Odznaki

Odznaki możesz przyznawać swoim kolegom jako wyróżnienie i wyrażenie uznania. Stanowi ona doskonałe narzędzie motywacyjne i widoczny dla wszystkich znak, że dana osoba lub grupa została wyróżniona przez kolegów, a często również przez przełożonego. Odznaka pojawia się przy danej osobie w jej profilu, a także w informacji na tablicy.

 

Ogłoszenia

Nikt nie przeoczy Twoich ogłoszeń i zapowiedzi – wystarczy że wybierzesz typ wiadomości „Ogłoszenie” podczas wpisywania jej na tablicy. Ogłoszenia wyświetlane są na żółtym tle w ramce, w prawej górnej części strony głównej i pozostają widoczne dla użytkownika dopóki ten nie zaznaczy ich jako odczytanych.

 

 

Galeria fotografii

Galeria jest narzędziem dającym pełną kontrolę nad tworzeniem albumów zdjęć organizacji. Można założyć nieograniczoną ich ilość, z takiej możliwości mogą skorzystać również grupy robocze i każdy indywidualny użytkownik. Zdjęcia do albumów mogą być dodawane w szybki i wygodny sposób, również zbiorczo. Do zdjęć można dopisywać komentarze. Galeria fotografii jest ściśle powiązana z tablicą, na której miniatury nowych zdjęć pojawiają się automatycznie i mogą być „polubione”, przeglądane i skomentowane. Dostęp do przeglądarki zdjęć jest szybki i nie wymaga dodatkowych okien nawigacji.

 

Integracja z serwisami społecznościowymi

Twój intranet Bitrix24 może zostać połączony z serwisami społecznościowymi i nowe wpisy mogą być autoryzowane z ich poziomu, a używając #b24 hash-tagu umieścisz tweety na swojej tablicy.